#

Informace pro pacienta

Vážený paciente,

vítejte v českém zdravotnictví 21. století.

Představujeme Vám aplikaci VIZIT. Privátní systém eZdravotnictví pro české ordinace a pacienty. Aplikace je financována a provozována českými ordinacemi, které jsou do systému zapojeny. V současné době je v systému VIZIT zapojeno přes 400 ordinací. Aplikace VIZIT je pro všechny pacienty bezplatná.

Bezpečnost VIZIT

Vývojáři systému kladou nejvyšší důraz na bezpečnost systému a dat, které se v něm nacházejí. Aplikace splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a svojí architekturou splňuje i nařízení GDPR. Data jsou několika násobně šifrovaná a přístup k Vašim datům mají pouze kompetentní účty, tedy reálná ordinace, kterou navštěvujete a Vy, jako pacient, ve svém online účtu. Šifrování je provedeno na několika úrovních a v kombinaci s bezpečnostními certifikáty lékařských účtů VIZIT.

Provozovatel aplikace VIZIT není lékař ani ordinace a nemá žádný přístup k Vašim čitelným datům uloženým v šifrované formě v systému. Provozovatel aplikace VIZIT Vaše data v systému nijak nezpravovává, ani je neposkytuje žádným třetím stranám, mimo ambulantní systém VIZIT. Provozovatel nezobrazuje a necílí na Vás na základě Vašich dat žádné reklamní sdělění.

Co VIZIT nabízí?

Každý pacient ordinace může ve VIZIT využívat svůj virtuální pacientský účet. V tomto účtu můžete sledovat ordinace, které navštěvujete, pokud využívají VIZIT. Podle funkcí, které lékařům poskytuje aplikace VIZIT, můžete analogicky využívat současně dostupné služby. Například můžete ve svém pacientském účtu spravovat své aktuální osobní údaje, můžete evidovat své návštěvy u lékaře, stahovat a používat vystavené eRecepty, stahovat vystavené platby a faktury za služby poskytnuté v ordinaci a mnoho dalšího. Ve svém účtu se můžete automaticky nahlásit do ordinace, pokud už čekáte na vyšetření v čekárně. Další skvělé služby pro Vás připravujeme.

#

Sdílení Vašich dat

Vaše data v systému jsou sdílena reálnými ordinacemi a reálnými lékaři. Data z Vašeho VIZIT účtu tedy vidí pouze ordinace, které Vás reálně ošetřují a léčí. Ve svém účtu můžete nastavit privátní zabezpečení. Pokud ve svém účtu vyplníte ČÍSLO KARTIČKY POJIŠTĚNCE a DATUM EXPIRACE KARTIČKY POJIŠTĚNCE, tak výrazně zvýšíte zabezpečení svých dat.

Lékař z ordinace, která využívá VIZIT, si Vás bude moci přidat do své VIZIT kartotéky až poté, co správně vyplní povinnou tří kombinaci: Vaše rodné číslo, číslo kartičky pojištěnce a datum expirace kartičky pojištěnce. Lékař tedy získá přístup k Vašim datům až poté, co mu osobně předložíte svou kartičku pojištěnce. S přibývajícími službami aplikace VIZIT Vám ve Vašem pacientském účtu nabídneme i omezení sdílení Vašich zdravotních záznamů pro Vámi vybrané ordinace.

Správa Vašich dat ve VIZIT

Pokud Vás do systému VIZIT zařadil Váš ošetřující lékař, znamená to, že má od Vás souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů. Za tyto údaje je zodpovědný Váš ošetřující lékař a správu těchto údajů vykonává na základě příslušných zákonů. Vy, jako pacient, máte prostřednictvím svého VIZIT účtu možnost spravovat, editovat a mazat některé své osobní údaje.

Pokud se do VIZIT aplikace přihlásíte samostatně, bez aktuálního spojení s ordinací, udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů přímo provozovateli aplikace, který je může poskytnout lékaři a ordinaci, která Vás ošetřuje. Ani v této variantě nemá provozovatel aplikace o Vás žádné data k dispozici a je schopen Vám posílat pouze automatické notifikační emaily, které souvisí se službami v aplikaci VIZIT.

 

Odstranění pacientského účtu ze systému VIZIT.

Některá svá data můžete ze systému VIZIT odstranit. V případě, že jste vedeni v konkrétní VIZIT ordinaci, kontaktujte se žádostí o vymazání svého ošetřujícího lékaře. Lékař i provozovatel systému můžou odstranit Vaše data ze systému v tom rozmezí, které jim povoluje zákon. Informace o návštěvách ordinace, o vystavených eReceptech a podobně, musí být ze zákona zachovány a evidovány předepsanou dobu. Ostatní informace budou odstraněny a Váš účet bude trvale smazán. Věříme však, že Vás služby aplikace osloví natolik, že pro Vás bude tato možnost zbytečná. Děláme pro to vše, co je v našich silách.


Jak se zaregistrovat?

Přihlásit nebo registrovat se do svého VIZIT účtu můžete zde: www.zdravotnikarta.online

Návod jak se z mobilního telefonu registrovat do ordinace naleznete níže:

#